Czas na kolorowanki warzywa

Powoli dni robią się coraz krótsze, temperatura z dnia na dzień spada o kilka stopni, trzeba zacząć oglądać się za prezentami.. tak, tak, zbliża się zima, czyli najwyższy czas na zaopatrzenie się w kolorowanki warzywa… ale zaraz, zaraz! Gdzie tu związek między jednym a drugim? Chociaż może i trudno odpowiedzieć na to pytanie w zadowalający sposób, warto zaznaczyć, że każdy powód jest dobry, gdy chcemy promować zdrowe odżywianie się.

kolorowanki

kolorowanki

A w jaki sposób kolorowanki warzywa moga się przyczynić do zdrowego życia.. czy książeczki dla dzieci mogą zmienić czyjeś nawyki żywieniowe… Chociaż sama idea na pozór wydaje się być dosyć niepoważna, jest w niej ziarnko prawdy. Istotnie, chociaż w bardzo nikłym stopniu, mogą one wpłynąć na nastawienie człowieka. Dzieci, które podczas zabawy „obcują” z warzywami, świetnie się czują wypełniając kolorem owe rośliny, mogą nabrać chęci do spróbowania niektórych z nich. Ponadto, w tym samym czasie mogą być w stanie poznawać nowe gatunki roślin i poszerzac w ten sposób swoją wiedzę, jako że części z nich mogą nigdy nie spotykać w rodzinnym domu. Myśląc w ten sposób można dojść do wniosku, że kolorowanki warzywa są jeszcze istotniejsze teraz, kiedy zima zbliża się wielkimi krokami. Niestety faktem jest, że w momencie gdy część z tych produktów przestaje być dostępna na polskich plantacjach ceny nagle wzrastają, co co biedniejszych lub bardziej skąpych skutecznie zniechęca do zakupów.

Co więc powinniśmy zrobić w związku z tym? Z pewnością należałoby zacisnąć pasa i mimo wszystko poświęcić kikanaście złotych miesięcznie na zakup warzyw. A po to żeby bardziej wczuć się w nastrój, zachęcić malucha do degustacji bądź po prostu dobrze się zabawić, zawsze można wybrać się do najlepszego papiernika i przynieść do domu kolorowanki warzywa.