Eskimos kolorowanka

Chyba nikogo teraz nie cieszy to, że na dworze jest taka mroźna zima. Nawet i nasze dzieci przestały się cieszyć zimą, skoro rodzice im nie pozwalają na wyjście z domu z powodu takiego mrozu. Toteż, dzieci wolałyby na pewno wyjść na podwórko i pobawić się do woli, pobrodzić po śniegu i iść na sanki. A tak muszą siedzieć w domu, nudząc się i błąkając po mieszkaniu.
Mamy teraz zimę aktualnie. Pada śnieg właściwie codziennie. To znak, że i nasze dzieci już powoli mają zimy dość. Wolałyby zapewne wyjść na podwórko, pobawić się w piaskownicy, pokąpać w jeziorze czy w morzu. A tak, są skazane na to, ze muszą siedzieć przeważnie w domu, bo jest tak mroźno. Mówi się, że temperatura poniżej dziesięciu stopni na minusie jest zakazana dla dzieci. Mając niemowlaka w domu, nie powinno się wychodzić nawet przy minus pięciu.
Skoro jednak już mówimy o tematyce zimowej, to pomówmy o tym, jakie zabawy można wymyślić w domu. Dobrą tematyką do zabawy jest na przykład malowanie w kolorowankach. W zimie będą dzieci zachwycone, kiedy damy im Eskimos kolorowankę, malowanki z bałwanami, z sankami czy kuligiem. Śnieg trudno jest narysować, ale można za to śnieżki przedstawić w dużej formie i potem ich środek wypełniać kredkami czy mazakami. Dzisiaj jest bardzo dużo ciekawych form do wypełnienia kolorowanek Eskimos. Ja daję swoim pociechom różne kolorowanki, aby mogły cały czas się rozwijać i tworzyć nowe formy i dzieła.
Pomysły na kolorowanki można znaleźć i w innych formach niż wydaniach książkowych. Ja kupuję maluchom kolorowanki w kiosku, ale też zdarza się mi, że drukuję te piękne motywy z internetowych portali. Dzieciom to odpowiada, gdyż wciąż mają nowe kolorowanki. W Internecie są nawet one posegregowane kategoriami. To znacznie ułatwia szybsze wyszukiwanie kolorowanek.