Kolorowanki las i jezioro

Piękne mamy lato nieprawdaż? W końcu zawitały do nas upalne, słonecznie dni. Może i trochę upał zaczyna już nam doskwierać, ale takie właśnie lato być powinno! Nie ma co narzekać, a czas spędzony w czasie wakacji powinien mieć charakter znaczący, bo teraz nadeszła pora na aktywny wypoczynek, na relaks i sporty.

Zajmując się w domu dziećmi obserwuję, że maluchom bardzo często do szczęścia niewiele trzeba. Kochają swoje zabawki, ale o stokroć wolą wyjścia na podwórko. Kiedy jednak z nieba leje się żar, jak to mamy w chwili obecnej w Polsce, trzeba jakoś dzieci zająć w domu. Maluszkom w wieku przedszkolnym możemy na przykład teraz dawać przeróżne kolorowanki dla dzieci w ich wieku. Malowankom chyba żaden maluszek się nie oprze. Tym bardziej, jeżeli mama czy tata w tych kolorowankach pomogą.

Oczywiście, nie trzeba wypełniać za dziecko emblematów ani konturów, ponieważ jest to niedorzeczne. W zamian za to, lepiej zapytać dziecko, jakie Kolorowanki Disneya by preferowało. Dzisiaj przecież mamy w Internecie tych kolorowanek mnóstwo. Nie trzeba się wytężać, aby odnaleźć serwisy zajmujące się kolorowankami. Na przykład ja mam jeden swój ulubiony, w którym tylko za pomocą kategorii odszukują wybranego tematu kolorowanki. To bardzo prosty sposób na to, aby szybko wyszukać daną bajkę, postacie, przyrodnicze elementy.

Teraz mamy porę letnią, więc swoim dzieciom daję kolorowanki z kwiatkami, listkami, jeziorem, plażą, piłkami, lasem itp. Dla małych dzieci wzięcie takich Kolorowanek Piraci na dwór, kredek to naprawdę wielka frajda. Mogą robić to, co w domu, tyle, że w otoczeniu przyrody. Kiedy wybieram się z moimi maluchami na plażę czy na piknik do parku, zawsze mam w torbie mini zestaw do kolorowania, blok, kredki, kolorowanki wydrukowane z Internetu. Moje dzieci je uwielbiają.