Kolorowanki na Dzień Dziadka

Dzień Dziadka obchodzimy dwudziestego drugiego stycznia. To dzień tak szczególny i wzniosły jak Dzień Babci. Każdy mężczyzna, który doczekał się już wnuków oczekuje tego dnia z łezką w oku. To rozczulające, kiedy maluch przychodzi do nas z kwiatkami albo prezentem i mówi słodko, jak to on babcię czy dziadka mocno kocha. Maluchy są pocieszne i słodkie. Jaki prezent mogą dać w tym dniu swoim dziadkom?
Na pierwszą opcję prezentu składają się kwiatki. Bukiet można skomponować samemu, ale lepiej jest zaufać kwiaciarkom, które potrafią dobrać bukiet do okazji. Nasz maluszek może zanieść babci czy dziadkowi bukiecik własnego pomysłu, ale nie ma niestety warunków, aby można było zebrać kwiatki samodzielnie, bo mamy środek zimy. Zachęcamy do wypełniania Kolorowanki Dzień Babci i Dziadka.
Drugim naszym pomysłem jest zrobienie dla dziadków kartki okolicznościowej. Przedszkolak czy dziecko ze szkoły podstawowej może z chęcią taką kartę zrobić. Co należy kupić? Po pierwsze, blok techniczny, może być ten w wydaniu kolorowych kartek. Po drugie, kupujemy wycinanki, brokat i wszelkie ozdóbki wedle uznania, które się nam przydadzą do tworzenia arcydzieła. W domu, organizujemy nożyczki, klej, spinacz, dziurkacz, mazaki i kredki itp. Niech dziecko samo decyduje, co będzie chciało umieścić na kartce dla dziadka i babci. W końcu to będzie jego prezent, Kolorowanki Dzień Babci i Dziadka. Zatem, zróbmy specjalne warunki do robienia kartek. Przygotujmy stół, nakryjmy go folią czy papierowym obrusem. Zalecamy także zakrycie dywanu.
Kartka może zawierać w sobie życzenia, rysunki, malunki, ozdóbki czy zwykły wierszyk. Wszystkie są dozwolone motywy, skoro mają nieść ze sobą miłość i radość w stosunku do dziadków. Kartkę najlepiej jest przygotować wiele dni wcześniej.