Kolorowanki na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, bardzo często już młodzi mężczyźni przynoszą swoim kobietom prezenty, podarunki i kwiatki. Jest to tak symboliczny dzień, że chyba wszyscy chłopcy i mężczyźni są tego świadomi.

W tym uroczystym dniu, ósmym marca kupujemy na potęgę kwiatki, szczególnie małe symboliczne bukieciki, ponieważ są one tradycyjnie powiązane z czasami komunizmu w naszym kraju.

Do dnia ósmego marca, nasi chłopcy szykują się zawzięcie. Ci starsi, nasi mężowie i ojcowie dają nam kwiaty i prezenty. Kiedyś, w czasach komunistycznych, dawano kobietom goździki. To ich czerwona barwa jest do dzisiaj kojarzona z komunizmem i jego niedolą naszych rodaków. Cóż zatem może dać maluch swojej mamie czy siostrze?

W przedszkolach, przed dniem uroczystym, świętem kobiet, panie pokazują chłopcom, co mogą oni swoim paniom przyszykować. Najczęściej, dzieci biorą się za laurki, wykonywanie własnoręcznych podarunków. Nie ma przecież nic milszego, jak otrzymanie od synka czy wnuka laurki z własnoręcznym rysunkiem, z życzeniami od serca. Nasze maluchy także chętnie wykonają takie karty. Co można do tego przygotować? Na pewno, Kolorowanki Dzień Kobiet potrzebne nam będą blok techniczny i wszelkie kredki, pisaki, kolorowe długopisy, farbki nawet czy brokatowe kleje. Inwencja należy do dziecka.

Dla mamy czy siostry mogą wykonać kartki kolorowe, Kolorowanki Dzień Kobiet, a w środku ich zawrzeć bukieciki narysowane kredkami albo wymyślone przez siebie słowa, życzenia, które, jeśli maluch nie umie jeszcze pisać, mogą nanieść starsi mężczyźni. Poprzez fakt, że w Dniu Kobiet, dziewczęta i kobiety są wyręczane ze swoich obowiązków, niech i nasi synowie zostaną w tym celu poinformowani. Może nasz syn pomóc mamie czy siostrze przy prostych czynnościach domowych. Maluch szybciej się nauczy, ze święto kobiet jest ważne, kiedy sam będzie widzieć, ze ich ojciec czy dziadek czczą w tym dniu swoje kobiety. To bardzo ważne, aby dzieci uczyły się tradycji od swoich bliskich.