Kolorowanki Tomek i przyjaciele

Bajka o przesympatycznych pociągach jest znana każdemu dziecku. Furorę zrobiła ta seria bajek w Wielkiej Brytanii i stamtąd też przyszła moda na Tomka do Polski. Tomek i Przyjaciele to bardzo kolorowa, pełna barw bajka, którą dzieci w każdym wieku uwielbiają. W Polsce możemy ja podziwiać na programie mini-mini, który serwuje dzieciom bajki przez cały czas swojej emisji antenowej.
Dzieci w wieku przedszkolnym oglądają dużo bajek. Rodzice powinni sami obserwować i kontrolować, czy tych bajek nie ma za dużo w życiu malucha. Zresztą, niektórzy rodzice sami podają dzieciom pilota i cieszą się, że mają chwilę spokoju. Dziecko przed telewizorem siedzi spokojnie, ale w jego mózgu zachodzą wielkie zmiany i panuje ogromny chaos. Dziecko otrzymuje wraz z bajką za dużą dawkę bodźców jak na jeden raz. Maluszkowi lepiej więc zamiast bajek podawać książeczki, ponieważ dziecko będzie w taki sposób lepiej rozwijać. Książeczki mają teraz takie ciekawe motywy, że dzieci chętniej po nie sięgają.
Jeśli twoje dziecko lubi bajkę Tomek i Przyjaciele, to warto, abyś w jakiś sposób pielęgnowała pasję dziecka. Polecamy w tym zakresie podawanie dziecku kolorowanek, które będą mieć w sobie elementy z Tomka. Mogą to być pociągi. Dzieci uwielbiają maszyny, takie jak śmieciarki, pociągi, samochody. W kolorowankach z Tomkiem i przyjaciółmi musi być dużo lokomotyw i samego elementu buzi Tomka. Jest ona tak sympatyczna, że wszystkie dzieci wręcz kochają tę ciuchcię.
Kolorować można wiele kolorowanek. Jeśli brakuje wam już pieniędzy na kupowanie kolejnych malowanek w kiosku, drukujcie Kolorowanki z Internetu. Tak znajdziecie ich wielkie ilości o przeróżnej tematyce. Na pewno i bajka Tomek i Przyjaciele znajdzie się na liście.