Kolorowanki ubrania

Dziecko, które samo potrafi już się ubrać jest dla matki cennym krokiem do przodu w rozwoju malucha. Ale nie tylko. To również ułatwienie w codziennych obowiązkach, kiedy my szykujemy listę zakupów dziecko w tym czasie się ubiera, nie tracimy czasu na jego ubieranie. Aby w tym pomóc dziecku możemy wykorzystać do tego kolorowanki ubrania do nauki, ale i do zabawy.

Kolorowanki ubrania pomogą nam w nauce dziecka samodzielnego ubierania się. Możemy zadać sobie pytanie, co takiego kolorowanki mogą sprawić, że dziecko szybciej nauczy się samodzielnego ubierania. A mogą. Dzięki zabawie z dzieckiem nauka idzie łatwiej i sprawniej. Możemy sami narysować, albo wydrukować części ubrań i zacząć kolorować z dzieckiem wszystkie części. Kolorowanki ubrania możemy wyciąć na poszczególne części jak spodenki, koszulka, skarpetki, buty, szalik, czapka, rękawiczki. I wtedy ułożyć wszystkie wycięte części i pokolorowane oczywiście na stoliku. W czasie nauki-zabawy z maluchem „ubierajmy” naszego ludzika, którego wcześniej możemy narysować. Kolorowanki ubrania pozwolą nauczyć się dziecku jak się ubrać poprzez ubierania ludzika. Wszystkie części uczmy dziecko zakładać po kolei – koszulka, spodenki, skarpetki, buty itd. Dziecko, kiedy od początku uczy się samodzielnego ubierania według tego samego schematu (kolejności) szybciej zapamiętuje i uczy się. Kolorowanki ubrania pomagają uczyć także części ubioru, a także tego, kiedy się zakłada płaszczyk a kiedy sweter na dwór (zimno, ciepło). Kolorowanki ubrania to również świetny pomysł na dziecięcą zabawę podczas deszczowego popołudnia. Kiedy dzieci się nudzą możemy zorganizować im czas dzięki kolorowankom ubrania.

Nauka sama w sobie nie jest zachęcająca dla dzieci, dlatego należy szukać innych sposobów. A kolorowanki ubrania już dla 2-latka jest dobrym wyzwaniem i wspaniałą zabawą z rodzicami.