Kolorowanki Walentynki

Dzień Zakochanych to szczególny czas również dla dzieci. A w szczególności my rodzice powinniśmy dzieciom ten dzień przybliżyć. Aby wiedziały, że taki dzień w roku jest. Można by powiedzieć, że to dzień dla par, a przecież rodzice dzieci także kochają i odwrotnie. A pokazanie czegoś nowego najłatwiej maluchowi jest poprzez rysunki, malowanie. Kolorowanki Walentynki możemy wykorzystać, aby pokazać dziecku po co taki dzień jest w kalendarzu.

Poprzez kolorowanki Walentynki możemy pokazać dziecku jak w pięknym sposób wyrazić to, że kogoś kochamy. Ten szczególny dzień przecież jest po to, aby wyrazić nasza miłość, czułość do drugiej osoby. Kolorowanki walentynki z dziećmi możemy wykorzystać i przygotować rysunki z motywami Walentego, a więc serduszka, buzie z uśmiechem, pocałunkiem. Taka zabawa w kolorowanki Walentynki to wyrażenie miłości, a także nauczenie dziecka przekazywania tego uczucia w przyszłości. Walentynki to dzień miłość nie tylko partnerskiej, ale i rodzicielskiej. Dlatego też wykonanie z dziećmi kolorowanki Walentynki to nie tylko zabawa na całego, ale również pokazanie im tego co czujemy do nich. Kolorowanki Walentynki nauczą dzieci pozytywnych odczuć w przyszłości. Dzieci biorą przykład z rodziców, dlatego zabawa z nim w kolorowanki Walentynki to okazywanie uczuć, miłości. Celebrowanie takich dość ważnych i jak najbardziej pozytywnych dni w roku jak walentynki wzbudzi w dziecku entuzjastyczne podejście do życia. Kolorowanki Walentynki możemy z dzieckiem wykonać przed tym dniem, a 14 lutego wręczyć sobie nawzajem piękne kartki z wyrazami miłości. Dla dzieci to bardzo ważne rzeczy w ich rozwoju.

Unlimited Free Image and File Hosting at MediaFire

Źródło: miastodzieci.pl

Kolorowanki Walentynki choć raz w roku są to bardzo pozytywnie wpłyną na rozwój naszego dziecka. Kiedy wprowadzimy je w ten dzień ucząc po co on jest wszczepimy gen miłości i okazywania uczuć.