Kolorowanki Wielkanoc

Święta obchodzimy całą rodziną, dzieci małe nie rozumieją po co takie dni w roku w ogóle są. Zależy w jakim wieku dziecko jest to na swój sposób może zrozumieć znaczenie tego święta. Nie oznacza to jednak, że nie możemy dziecku wytłumaczyć, zobrazować co to za święto będziemy obchodzić.

Kolorowanki Wielkanoc pozwolą przekazać dziecku znaczenie tego święta. Nie musimy z precyzją to robić, wystarczy, że maluch będzie wiedział „na skróty” o co w tym chodzi. A poprzez zabawę w rysunki możemy pokazać jakie są najważniejsze elementy tego dnia, czyli Wielkanocy. Kolorowanki Wielkanoc możemy obrócić w naukę, dla dziecka będzie to zabawa, ale nauczy się również czegoś. Przekażmy dziecku poprzez kolorowanki Wielkanoc co zawiera ten piękny dla nas dzień. Kolorowanki Wielkanoc możemy wykorzystać jako kartki dla dziadków, cioci, wujka w ten szczególny dzień. Pokażmy dziecku z czym Wielkanoc się kojarzy, jakie elementy zawiera. Czyli kolorowanki Wielkanoc wzbogaćmy w baranka, jajka, koszyczki, rzeżuchę. W ten sposób maluch będzie bogatszy o wiedzę co to są święta Wielkiej Nocy. A wiadomo, że kiedy coś nie jest dla nas obce to próbujemy to poznać, polubić. Dziecko będzie inaczej wtedy podchodziło do Wielkanocy. A kolorowanki Wielkanoc to będziemy świetna okazja do zrobienia przez malucha kartek na święta, które razem z dzieckiem będziemy mogli wysłać do bliskich. Dziecko wtedy w przyszłym roku będzie samo chętnie do tego celebrowania Wielkanocy podchodziło. Kolorowanki Wielkanoc przybliżą dziecku wszystko związane z tymi świętami, a będzie to także świetna zabawa w gronie rodzinnym.

Źródło: miastodzieci.pl

Wszystko to co obce dla dziecka jest niechętnie przyjmowane przez malucha. Święta obchodzone przez rodziców również. Dziecko uczestniczy w tym, ale nie wie tak naprawdę o co w tym chodzi. Kolorowanki Wielkanoc pozwolą z naszą pomocą zrozumieć i uczestniczyć w tym.