Kolorowanki zima

Kiedy nadchodzi zima wszyscy myślimy o świętach, prezentach, Mikołaju, choince. Dzieci, które nie są świadome tego, omija ten wspaniały czar i magia tego czasu. A przecież można przekazać dziecku wiedzę na temat tak pięknej pory roku jak zima, aby mogło wraz z nami rozmyślać o nadchodzącym czasie świąt. Można to zrobić w prostu sposób, za pomocą kolorowanek zima. Nazwijmy je tak, aby dziecko mogło szybko rozróżnić je od innych.

Kolorowanki zima mogą zawierać wiele rzeczy, które będą się kojarzyć dziecku z tym czasem świąt. Jeśli nasze dziecko uwielbia kolorowanki to będzie to świetny sposób na to, jeśli nie, warto je zachęcić do kolorowane. A może się przekona i je to zainteresuje. Kolorowanki zima mają obejmować wszystkie te symbole, które są bardzo ważne. Mogą to być Mikołaje, choinka, śnieg, sanki, stajenka, dzieciątko, bałwan. Ta pora roku ma się kojarzyć z tym wszystkim co nas czeka w tym czasie. Wypad na sanki na górkę, rzucanie śnieżkami, szukanie prezentów od Mikołaja, wspólna kolacja z rodzicami podczas Wigilii. Kolorowanki zima pomogą zrozumieć dziecku co to są święta, z czym się wiążą, za pomocą rysunków, malowanek możemy to dziecku pomału przekazać, nauczyć. A za pomocą kolorowanek zima jest to i przyjemne, sprawiające radość i pożyteczne. Zarówno dla dziecka jak i dla nas rodziców. Kolorowanki zima rozwiną dziecku wyobraźnię, będziemy wtedy kojarzyło zimę z pięknym czasem świąt, kiedy narodził się Jezus. To będą również śnieżki z tatą, jazda na sankach z mamą. Poprzez zabawę w kolorowanki zima nauczymy dziecko bardzo wiele.

Źródło: miastodzieci.pl

Poprzez zabawę najłatwiej nauczyć malucha czegoś nowego. Kolorowanki zima możemy już najmłodszym wprowadzić do wspólnej zabawy. Nie do końca sama nauka jest ważna, a wspólny czas i zabawa, co dzieci uwielbiają najbardziej.