Uczymy się alfabetu z kolorowanek

Dzisiaj przedstawimy wam, jak można w łatwy sposób uczyć dzieci w domu, bez konieczności uczęszczania do przedszkola. Choć popieramy opcję uczęszczania maluchów do przedszkola, do ich asymilacji z innymi dziećmi to rozumiemy, że nie zawsze rodzice tego pragną, nie zawsze mają pieniądze na to. Dlatego, aby nie tracić nic na fakcie, że dziecko nie chodzi do przedszkola, zachęcamy rodziców do twórczej nauki dziecka w domu. Jak do tego podejść, o tym będzie mowa w poniższym poradniku.
Po pierwsze, zabawa w domu może się zawsze wiązać z nauką. Zacznijmy od kolorowanek. Nasze dzieci chyba w większym stopniu uwielbiają wypełniać Kolorowanki Alfabet, co rusz inną i lepszą. Dlatego, nie chcąc im psuć zabawy dajemy im inne. Jednak nie ma w tym nic dobrego. Trzeba dać dziecku taką kolorowankę, która będzie mu się nie tylko podobać, ale taką, która niesie ze sobą pewną naukę i zamysł. Polecamy dlatego takie Kolorowanki Alfabet, które mają w sobie na przykład alfabet, literki poszczególne, zwierzątka, liczby itp.
Po drugie, wszystkie dzieci lubią bawić się na dworze. Każdy spacer także pomoże nam nauczyć dziecko pewnych mądrości. Pokazujmy maluchowi czy to drzewko, pieska lub kotka. Przy tym pokazywaniu należy bez wątpienia uczyć i tłumaczyć, co jest czym, jak się do tego odnosić. Dziecko będzie chłonąć wiedzę, jak gąbka. Poprzez to, nasze maluchy szybciej się nauczą, ponieważ dodatkowo będą na świeżym powietrzu, a wtedy umysł pracuje bez wątpienia sprawniej o kilkadziesiąt procent. Dziecko musi się dotleniać. W czasie spaceru można mądrze z dzieckiem rozmawiać o otaczającym świecie. Uczymy się razem literek, nazw drzew, samochodów, liści czy zwierząt, ptaszków, jakie widzimy akurat na dworze itp.